Thread Reader

Jakub Krzywoń

@krzywes

21h

17 tweets
Twitter

W ramach analiz odwijałem sobie niejeden kiepski występ. Jednakże muszę przyznać, że powtórne oglądanie wczorajszego meczu Polaków, to były katusze. jakich nie przeżyłem nawet na początku tego sezonu Premier League. Wszystkich błędów nie przedstawię, ale i tak zapraszam na nitkę.

Szansa Blinda. Cały mecz graliśmy pressing a la Iwański. Tutaj brak porozumienia pomiędzy Zalewskim i Linettym powoduje, że ten drugi skacze od jednego do drugiego, w efekcie czego czasu i miejsca na dośrodkowanie jest całe mnóstwo. Blind za łatwo urywa się Frankowskiemu.

1-0. Znowu Zalewski. Teoretycznie pokrywa wolną przestrzeń, ale nikt nie kryje MD, a kiedy próbuje do niego ruszyć, w przestrzeń za nim wbiega Denzel, którego z kolei odpuszcza S. Sz, a potem Kiwior, który stoi i patrzy jak ten asystuje. Linetty nie przeszkadza w podaniu do MD.

1 z niewielu kontr, którą zepsuł niezły w tym meczu Zieliński. Prosi się o podanie do Zalewskiego, który biegnie totalnie nieobstawiony. Zamiast tego strata w postaci podania do Lewego, który jest na widocznej pozycji. Na domiar złego w tę przestrzeń wbiega S. Sz., będący na spln

(klip lekko przycięty) W przypadku tej sytuacji dostałem flashbacka z ostatnich derbów MU z MC, które były rozgrywane pod OGS. Po co tak wysoko "presować", skoro nic za tym nie idzie? Ani doskok do rywala, ani nałożenie presji, ani krycie. HOL swobodnie buduje akcję. #STOJANOV

Nasza najlepsza szansa. Wspaniała wizja PZ. Ale ja bym się przyczepił do zachowania Frankowskiego. Minęły 2 lata świetlne zanim ten zdecydował się na wbiegnięcie tę pustą przestrzeń przed sobą.

2-0. Holandia udowadnia, że wystarczy odpowiednio stać względem naszego ustawienia i blisko kryć, żeby zmusić nas do błędu. My się nie ruszamy + popełniamy niewymuszone błędy, bo tak nazwałbym podanie Glika. Po swojej lewej stronie miał niekrytego Kiwiora.

Przestrzeń między linią pomocy a obrony jest za duża. Swobodnie wbiegają w nią zawodnicy HOL, którymi nikt się nie interesuje. I to nawet w momencie, kiedy od 4 sekund przymierzają się do strzału. Na każdym etapie doskok do rywala ma miejsce za późno.

IDEALNY przykład słynnej taktyki "Laga na Lewego". Glik ma miejsce i czas, żeby podejść kawałek wyżej z piłką albo podać do KL/NZ, ale decyduje się na długie podanie do RL, wokół którego są sami Holendrzy. Szansa na wygranie 1szej piłki znikoma, a na wygranie 2 lub 3 iluzoryczna.

Filmik ganiący postawę najniżej osadzonych ŚP, a chwalący PZ. Krych. i Linetty przyklejeni do swoich rywali (nie dają opcji na podanie do siebie), więc do piłki musi pokazywać się Zieliński. Nie był to jedyny obrazek, kiedy musiał brać na siebie rozgrywanie od tyłu.

Zwróciłbym uwagę na 3 i 4 sekundę. Pomocnik pokroju Modera w takiej sytuacji obraca się w jedną bądź drugą stronę i wyprowadza akcję do przodu. Miejsca i czasu jest wystarczająco. Do Krychowiaka wystarczyło podejść, żeby akcję wycofać do obrońców.

Odzyskujemy piłkę. Holendrzy są znowu dobrze i wysoko ustawieni. Oni w zasadzie wykonują pressing w postaci truchtu w naszym kierunku. My nawet tego nie robimy. Wszyscy (poza Zielem) stoją. W efekcie czego Szczęsny posyła długą piłkę, którą tracimy.

Przepiękny przykład tego jak beznadziejnie funkcjonował nasz pressing. 3 zawodników w niezorganizowany sposób naciska na 5 Holendrów. Nasza druga linia jest daleko w tyle i nawet nie nadąża za wracającymi się przeciwnikami.

Kolejny przykład absolutnie niezrozumiałego dla mnie pressingu. Jak można zostawić tyle miejsca De Jongowi? Lewy nawet pokazuje, żeby ktoś do niego podszedł, ale Krychowiak niestety tego nie robi.

Ja wiem, że Holendrzy to inna klasa piłkarska, ale to jest niesamowita przepaść w organizacji gry. Oranje samym ustawieniem i niewielkim ruchem powodują, że nie mamy opcji do wykonywania podań i łatwo tracimy piłkę.

Ostatni obrazek tej nitki. Kolejny dowód przedstawiający jak świetnie ustawieni byli Holendrzy. I tym screenem się żegnam. Dziękuję za zaznajomienie się z moimi luźnymi spostrzeżeniami. PS - Na Piłkarzykach wyląduje dzisiaj omówienie tej nitki.

Tutaj wspomniane omówienie 😃 youtu.be/dlbNZjC7A6A

Jakub Krzywoń

@krzywes

Piłkarzyki | Manchester United | Kino | I'd rather walk alone

Follow on Twitter

Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .