Thread Reader
Revital Salomon

Revital Salomon
@TheSharkLady

Mar 9, 2023
21 tweets
Twitter

*** מגה-שרשור בצלאל סמוטריץ' והפוסט שריגש אתכם *** 1. פאקינג זה מה שאני עושה במקום לצאת לחווה ולטאלו בזמן, אבל יאללה. מה שבצלאל סמוטריץ' עושה זה Non-apology apology (התנצלות שאינה התנצלות). הייתי אומרת שהוא גנב את זה מ"הבית הלבן" אבל אין סיכוי שהוא ראה את הסדרה הזו.

2. בסדרה, זו היתה תקרית פוליטית עדינה יחסית, שהתגלגלה פרק שלם והסתיימה באקורד יחסית מפתיע. כאן, אין שום הפתעות. אל תתבלבלו, סמוטריץ' לא מתנצל. זה פוסט תועלתני שמטרתו לרכך את הביקור הצפוי שלו בארה"ב, שכבר די התרסק לרסיסים. אני יודעת את זה בגלל הדברים שבהם אני מומחית - תוכן ושפה.
3. שימו לב לשפה שבה סמוטריץ' משתמש, מה הוא אומר ובעיקר מה הוא לא אומר: "... ששיקף לי את התחושה שעוררה אצל חבריו אנשי צוות האוויר האמירה שלי אחרי הרצח הנורא של הלל ויגל יניב הי"ד ואת תרומתה למחאת הטייסים". מה חסר לנו כאן? כמובן - הפרעות בחווארה.
4. אף מילה, כאילו לא קרו, ובטח לא גינוי. הלאה: "בצירוף מה שהם מבינים כהענקת כח בלתי מוגבל לממשלה הנבחרת כתוצאה מהרפורמה במערכת המשפט" - מה *שהם* מבינים, *הרפורמה* במערכת המשפט. הם לא מבינים, ואנחנו רק עושים פה כמה שינויים קטנים.
5. "כשגורמי שמאל בתקשורת בארץ יצרו מהדברים סערה לא יחסתי לזה חשיבות. ראיתי בזה המשך הקמפיין השקרי והמגמתי שלהם נגד ממשלת הימין ונגדי" - לא משנה מה אמרתי, השמאל עדיין שקרן מעצם היותו שמאל.
6. עוד בהמשך: דמוניזציה, השחרה, "אצל גורמים מסויימים ברור לי שזה אפילו חלק מקמפיין ה-BDS". זה לא אני. זה הם. תראו מה עושים לי. אני קורבן של רוע בלתי נתפס. אני מסכן.
7. "אבל כשזה מגיע מאנשים טובים, חכמים, רציניים ומסורים, שמקדישים את מיטב שנותיהם למען ביטחון ישראל" - כל שאר המבקרים על הזין שלי, כי הם מהשמאל, אין להם ולדעותיהם ערך. אבל אני יודע שטייסים נחשבים לכמעט קדושים בישראל, אז להם אתן כבוד.
8. "חשבתי מקסימום על פרשנות לפיה צריך להרוס את בתי הכפר משני צידי הכביש כדי למנוע את המשך הטרור על הכביש, שמשמש לתנועה של אלפי מתיישבים, גברים נשים וילדים" - מי שלא מבין שזה החלק הכי מטריד בפוסט הזה, כנראה לא מבין כלום. מבחינתו זה סבבה להרוס בתים של אנשים חפים מפשע,
9. ואין עם זה שום בעיה. כמו שאין שום בעיה למחוק את חווארה, שלזה הוא בדיוק התכוון, לא משנה כמה הוא יכחיש. מבחינתו אלה לא אנשים. הם חפצים, בתים, דברים שמפריעים בדרך של המתנחלים.
10. "באמת שלא העלתי בדעתי שמישהו רציני מסוגל היה להבין מדבריי קריאה להרג חסר הבחנה של נשים וילדים בכפר". אתם מבינים, אתם לא רציניים. רק הטייס הזה רציני. למה שאתם חושבים, כאמור, אין משמעות בעיני סמוטריץ'.
11. "הם חיים את הדילמה שבין המטרה הצודקת והמוסרית והקריטית לביטחון המדינה שהם נשלחו לבצע לבין הנזק האגבי שעלול להתרחש". נזק אגבי, הבנתם? נגיד, כמה חפים מפשע שימותו, הרס של רכוש ובניינים. זה אגבי. כי זה ערבים. זה לא חשוב מה קורה כל עוד מבצעים את המשימה. אגבי. "כמי שלא זכה לשרת
12. שירות קרבי, אני מכיר את המתח הזה רק מהמישור התיאורטי". פרט שולי: הוא שירת שירות מקוצר ביותר, של שנה ו-4 חודשים. לא "זכה" לתת 3 שנים לצבא כמו חייל מן השורה. "לומדים ביחד, משרתים ביחד, עובדים ביחד, בונים יחד את המדינה" - חוץ מאלה שלא משרתים, לא עובדים,
13. לא בונים את המדינה ורוצים לשרוף חלקים ממנה, למחוק חלקים אחרים ולהדיר את השאר. זה סמוטריץ' שלא מוכן שאשתו תהיה ליד אישה ערבייה בבית החולים. ביחד זה רק יהודים. הערבים לא נספרים פה, והם לא ייספרו לעולם, כי זה האיש ופועלו.
14. לגבי ה"השחרה": "אני יכול להאשים בזה את התקשורת עד מחר, אבל זה לא משנה את התוצאה". כלומר, התקשורת אשמה, אבל זה לא עוזר לי, אז אנסה משהו אחר. "השבועות האחרונים חושפים משהו שהוא הרבה מעבר לויכוח על פרט כזה או אחר ברפורמה המשפטית… פחד וחששות שנובעים רק קצת מהמחלוקות עצמן
15. אבל הרבה יותר מזה שאנחנו לא מכירים מספיק אחד את השני". - אתם לא מבינים את הרפורמה, אתם לא מכירים אותנו, ולכן אתם פוחדים. לא כי חלילה מדובר בהפיכה משפטית בדרך להפיכת ישראל לדיקטטורה הלכתית. אתם פשוט לא מבינים, כמו ילדים קטנים.
16. "אני כידוע מאמין בכל ליבי שהיא טובה לדמוקרטיה הישראלית ולערכי הליבה המשותפים לכולנו" - תזכרו טוב טוב מה ערכי הליבה של סמוטריץ', מעבר למחיקת חווארה: נשים לא שוות לגברים, הומואים אין להם מקום, ערבים בכלל צריך למצוא להם איזה פתרון שלא נראה אותם, והכל בידי אלוהים.
17. "עד היכן מגיעה הזהירות הנדרשת ועד כמה כבדה האחריות המוטלת עלינו, לא רק למה שאנחנו אומרים, אלא לאיך הדברים יכולים להתפרש" - מהיום, אזהר יותר בדברים שאני אומר כדי לא להסתבך, ואת מה שצריך לעשות לדעתי, אעשה במחשכים.
18. "חשוב לי קודם כל להתנצל בפני צה"ל ומפקדיו, בדגש על אנשי חיל האוויר" - מה עם להתנצל בפני תושבי חווארה? או אולי בפני אזרחי ישראל שצריכים לשאת את זה שסמוטריץ' מייצג אותם ועושה נזק בל יתואר לתדמית הישראלית? חלילה. הערבים ואתם לא חשובים. סמוטריץ' מתנצל בפני הצבא, מכיוון שהוא מבין
19. איפה הכוח. הוא מאשים אותנו שלא הבנו אותו נכון, למרות שהוא השתמש במילים מפורשות והדעות שלו ידועות עוד מלפני פרשת מחיקת חווארה. אל תתרגשו. אלה לא מילים מהלב. למרות כל המאמצים שלו, הוא לא יכול להסתיר את הכוונות האמיתיות שלו, את מה שהוא באמת.
20. אי אפשר להחזיק פאשיזם בבטן, זה נוזל החוצה דרך השפתיים, דרך השפה. שימו לב לכל מילה שהוא אומר - ויותר מהכל, למה שהוא לא אומר. לכו תקראו שוב את הפוסט ותבינו עם מי באמת יש לכם עסק. או בקיצור: שיהיה לכם אחלה יום ולכו לעזאזל! 😘
למי שרצה את השרשור כפוסט בפייסבוק: facebook.com/revital9/posts…
Revital Salomon

Revital Salomon

@TheSharkLady
Owner of The Shark Lady - SEO, Website & Content Management. Loves nature. Gamer girl. Dressage rider. Owned by Spike the cat and Talo the horse. 🐎🐱
Follow on Twitter
Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .