Thread Reader

kaliteli izleme rehberi

@filmlerdendetay

Sep 22

11 tweets
Twitter

Anlam Karmaşası Yaratan Metaforlarıyla 10 Sıradışı Filmi sizler için derledik

Stalker Gri ve isimsiz bir kasabanın yakınında, askerler ve dikenli tellerle korunan Bölge bulunmaktadır. Karısının sayısız itirazlarına rağmen, karanlıkların içinden gelen bir adam çıkar. Bu adam İz Sürücü'dür.

Persona Bir hemşire, konuşmayı reddeden ciddi psikolojik zedelenme yaşayan bir aktrisin sorumluluğunu alır ve kişiliklerinin birbirine bağlandığını fark eder. İki kadın arasında oluşan bozulamaz bağ, onların hayatını da etkiler.

Blade Runner Uzayda bir gemi çalan ve yaratıcılarını bulmak için Dünya'ya gelen dört kopyayı bulup hayatlarına son vermekle görevli bir blade runner'a odaklanıyor.

Solyaris Doktor Kris Kelvin, gönderilen bilim insanlarının geri dönmediği Solaris gezegenine gider. Burada olup bitenleri anlamaya çalışan Doktor, kısa bir süre sonra gezegenin sırrını anlayacak ve büyük bir vicdan muhasebesi yaşayacaktır.

Donnie Darko  Donnie Darko isimli genç bir gece insan-tavşan karışımı olan bir yaratık tarafından odasından çıkarılıp bir sırra doğru sürüklenir. Yaratık, genç çocuğa 28 gün, 6 saat, 42 dakika, ve 12 saniye sonra dünyanın sonunun geleceğini söylemiştir.

Holy Motors Cesar o gün işe gitmek için elinde çantası, yaşadığı malikaneden çıkar, beyaz limuzinine doğru yürür. Çevresindeki korumalar ona eşlik ederken, şoförü Celine kendisine kapıyı açar ve yol boyunca o gün tamamlamaları gereken randevularından konuşurlar

Brazil Geleceğin tuhaf ve gereksiz derecede karmaşık, fütüristik dünyasındayız. Devlet memuru Sam Lowrey, etrafını saran bu bürokrasi ve teknoloji cenderesinden bunalmış bir istatistikçidir. Kaçışı ve sükuneti, kendisini her şeyden izole ettiği hayallerde bulur.

Mulholland Dr. Betty Elms, en büyük hayali Hollywood'da ünlü bir aktrist olmak olan bir kadındır. Bunun için Hollywood'a doğru bir yolculuğa çıkmıştır. Burada kendi hayatında mükemmel bir noktaya ulaşmış olan bir kadınla tanışır ve onun başarılarına hayran kalır.

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring Tabiatın bütün güzelliklerini bir arada toplayan bir gölün ortasına kurulmuş ev, yaşlı bir rahip yanındaki küçük rahip adayına nasıl rahip olunacağını inanılmaz bir bilgelikle ama bir o kadar da doğal bir akış içinde öğretir.

The Fountain Film, izleyiciye; geçmiş, bugün ve gelecekten üç ayrı hikâye sunuyor. Mayalı bir kâşif, hayat ağacını aramaktadır. Bir tıp araştırmacısı, karısını kurtaracak bir ilaç arar. Bir uzay yolcusu ise hava kabarcığı içindeki yaşlı bir ağaç ile seyahat etmektedir.

kaliteli izleme rehberi

@filmlerdendetay

dizi/film önerileri, ilginç detaylar ve tüyolar... 🔥 %80'e varan efsane yemek indirimleri bu linkte: https://t.co/HWJxRuPE7x

Follow on Twitter

Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .