Thread Reader

Emilia Kamińska

@EmiliaKaminska

Sep 23

13 tweets
Twitter

W tym wątku poddamy testowi prawdomówność @Janina Ochojska. Najpierw cytat z jej FB: "...musiał opuścić swój kraj z powodu zagrożenia życia, po zmianie władzy". Podkreślmy. Zagrożenia życia. Po zmianie władzy. A teraz zaczynamy test, Pani Janino.

Janina Ochojska

@JaninaOchojska

Sep 22View on Twitter

Dziś w Białymstoku spotkałam się z Hamdim Mballo, z Senegalu, który musiał uciekać z powodu zagrożenia życia. Uczy w szkołach bezpłatnie francuskiego i włoskiego, zna 7 języków, ma 2 dyplomy uniwersyteckie. Grozi mu deportacja. Podpisałam dla niego poręczenie, chce zostać w PL.

Show this thread

Hamadi Mballo trafił do Rosji z Senegalu dzięki wizie studenckiej, ponad rok temu. Ostatnie wybory parlamentarne w Senegalu to lata 2017 oraz 2020. A zatem sprawdźmy przed czym uciekał Hamadi. Pani Janino, Pani na pewno to sprawdziła, prawda?

Wybory parlamentarne w Senegalu przeprowadzono 30 lipca 2017 roku dzięki porozumieniu urzędującego prezydenta Macky'ego Salla z opozycją. W wyniku dość skomplikowanej procedury wyborczej zdecydowanie zwyciężyła popierająca prezydenta koalicja Benno Bokk Yaakaar.

Skoro obóz rządzący uzyskał 125 ze 165 miejsc w parlamencie, to nie ma mowy o "zmianie władzy" w wyborach 2017 roku. No dobrze, może w takim razie wybory prezydenckie? Pani Janino? Sprawdzamy dalej? Jasne, że sprawdzamy.

Wybory prezydenckie w Senegalu przeprowadzono w interesującym nas okresie 24 lutego 2019 roku. Pani Janino, niespodzianka. Wygrał urzędujący prezydent Macky Sall uzyskując 58 proc. głosów. Czyli na razie mamy taką głupią sytuację, że nie zmienił się ani rząd, ani prezydent.

No dobra. To może ponad rok temu Hamadi uciekał z Senegalu ze względu na wybory parlamtarne przeprowadzone 31 lipca TEGO ROKU? Pani Janino, jak Pani sądzi? Uwaga, zepsuję niespodziankę. Znowu wygrała partia prezydenta.

Pani Janino, może zacytuję Panią jeszcze raz. "Spotkałam się z Hamadi Mballo z Senegalu, który musiał opuścić swój kraj z powodu zagrożenia życia, po zmianie władzy". Czy chciałaby Pani jakoś odnieść się do tych twierdzeń inżyniera Mballo?

Inżynier Mballo ucieka przed zmianą władzy.

26 maja 2020, inżynier Mballo ucieka.

Pani Janino, co to za budynek, który inżynier Mballo postanowił uwiecznić na swoim FB w maju 2020 roku? Halo? Pani Janino? Jak mnie słychać?

Zakończmy ten smutny wątek jeszcze jednym pytaniem. Pani Janino, jak to było z tymi braćmi inżyniera, którzy "umarli z wyczerpania w lesie, jeden na Białorusi, drugi w Polsce". Możemy prosić o szczegóły? Zwłaszcza na temat tego, który umarł w Polsce? Ciało? Identyfikacja? DNA?

Janina jeszcze walczy. twitter.com/JaninaOchojska…

Jako student na drugim fakultecie z zarządzania założył organizację, której celem było zapewnienie Senegalczykom o niskich dochodach rodzin bezpłatne studia. Po zmianie rządu zaczął być persona non grata, otrzymywał groźby utraty życia.

Show this thread

To już jest koniec. Nie ma już nic.

Emilia Kamińska

@EmiliaKaminska

Zwykła dziewczyna bez twarzy, brakuje mi habilitacji, przetwarzam topologie informacyjne. https://t.co/n54wiaFNzV

Follow on Twitter

Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .