Thread Reader
Prof. Dr. Gazi Çağlar

Prof. Dr. Gazi Çağlar
@GaziCaglar

Nov 24, 2022
5 tweets
Twitter

Bir çok solcu aydın, Türkiye’nin en büyük öğretmenler sendikası TÖBDER'i yok edip, kimi öğretmenlerinin ağzına kaynar su döküp 1981'de 24 Kasım'ı Öğretmenler Günü ilan eden 12 Eylül Askerî Cuntası'nın gününü kutluyor. Egemenler böyle hafıza yaratıyor:( #ÖğretmenlerGünü

1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. Kutlayacaksanız, evrensel bu günü kutlayınız. Öğretmene düşman 12 Eylül cuntasının günü 24 Kasım öğretmenlerin günü olamaz.
#ÖğretmenlerGünü kutlansa ne olurmuş? - 12 Eylül ve AKP ile karanlığı yaratan müfredata hapsedilen, - ağzını açamayan, özgür ve bilimsel düşünen kuşaklar yetiştiremeyen, - çalışma koşulları, gelirleri budanan, - toplumsal prestijleri sıfırlanan öğretmenleri buyrun kutlayın:(
Öğretmenlerin 12 Eylül ve AKP ile karanlığa hapsedilmesi, Türkiye'de 12 Eylül ve AKP ile toplumun demokratik tüm nefes kanallarının kesilmesinin, karanlık bir toplum yaratılmasının en önemli ayaklarındandır. Anıp kutlayacaksanız TÖBDER'in kapatılmasını anmalısınız.
Boğazına kaynar su dökülerek gür sesi kısılan, ama ömrünün sonuna kadar etrafına aydınlık saçan Enver abimi, öldürülen, işkence gören, sürülen, hayatı yok edilen tüm öğretmenleri anıyorum. 12 Eylül faşist cuntasının Enver Karagöz'lere yaptıkları üzerine Öğretmenler Günü olmaz.
Prof. Dr. Gazi Çağlar
Özgür birey ve toplum rüya ise eğer, uyanmak köleliktir. Tweetler şahsidir. RT ve FAV onayladığım anlamına gelmez.
Follow on Twitter
Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .