Thread Reader
Twitter

Kas ir Maskavā nodibinātā "antifašistu štāba "aktīvisti" ? Zemāk minētas personas, kuras uz šo brīdi ir izdevies "atkost"! Ne uz kādām darbībām nemudināšu, taču esmu drošs, ka daļai no viņiem ir draugi, radi, īpašums vai bizness Latvijā. Var rīkoties! 1/? 🧵

No "Telegram" kanālu satura izriet, ka štāba galvenais koordinators (vismaz publiski) ir no Latvijas aizbēgušais Kremļa adepts Sergejs Vasiļjevs. Agrāk publicējies zem pseidonīma "Сева Рига". Latvijā pret viņu ierosināta lieta par terorisma finansēšanu.
"Antifašistu" štāba pirmā sanāksme notika Maskavā, kultūras centra "Bunker na Ļubjanke" telpās. Tur tradicionāli tiekas nacionālboļševika Zahara Priļepina atbalstītāji. Starp tiem arī no Latvijas aizbēgušais, Daugavpilī dzimušais dzejnieks Vadims Avva (Aleksejevs).
"Antifašistu" čatā īpaši aktīvs ir kāds lietotājs ar segvārdu "The Mighty Fox". Viņš pats mitinoties ārzemēs, taču uztraucas par LV palikušo radu drošību. Min, ka ir dibinājis biedrību "Pilsoniskā iniciatīva". Prezentē sevi kā informācijas drošības spečuku (ha!).
"Lursoft" un "Facebook" patiešām ir atrodamas liecības par biedrības " Pilsoniskā iniciatīva" esamību. Tā dibināta Daugavpilī, taču uz šo brīdi nav aktīva.
Viens no biedrības dibinātājiem ir kāds Danils Dāvidsons. Viņam ir "Facebook" profils, kurā norādīts tieši tāds pats segvārds kā "antifašistu" čata komentētājam - MightyFox. Viņam ir profili arī "LinkedIn" un "VK". Dāvidsons dzīvo un strādā Londonā. Saistīts ar IT nozari.
Biedrību "Pilsoniskā iniciatīva" dibinājis arī kāds Anatolijs Tridubs, kurš agrāk bijis "Eiroskeptiķu" partijas biedrs, kā arī Igors Bēniņš, bijušais "Eiroskeptiķu" līderis - tagad Šlesera partijas biedrs. Gan Tridubs, gan Bēniņš ir no Daugavpils.
Tālavas Taurētājs 🇱🇻 🇺🇦
Par drošu un modru sabiedrību! #NAFO https://t.co/8fOEQzYxET https://t.co/wfVLieAlJ7… https://t.co/9yXLuNrXIy
Follow on Twitter
Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .