Thread Reader
EliB

EliB
@Eli_Barbel

Twitter

יוצאים לפיילוט בניו יורק! זה היה העדכון המשמעותי האחרון של אלי הבוטית, לפני 3 חודשים בערך. הפיילוט נכשל. אנחנו נכשלנו. בואו שמעו את הסיפור (אם יש לכם סבלנות למגה שרשורפלצת של 20 ציוצים):

תקציר הפרקים הקודמים: גייסנו כסף בשביל להשיק את אלי הבוטית בחו"ל, ובחרנו להתחיל בניו יורק. למה דווקא שם? >
1. התחלנו עם אלי הבוטית בתל אביב וזה תפס פה לא רע בצורה אורגנית, וניו יורק דומה לתל אביב גם במי שגר בה וגם בחיי הדייטינג (רק שבניו יורק זה על סטרואידים) 2. הנחנו שיהיה לנו יותר קל להפיץ את הבשורה דרך קהילה ישראלית/יהודית, ובניו יורק יש קהילה עצומה. המטרה הייתה 1000 איש בפיילוט.
התמקדנו בשני דברים: 1. לייצר כמה שיותר קשרים עם אנשים מרכזיים בקהילה 2. לייצר שיתוף פעולה עם ארגון יהודי בניו-יורק שיפיץ את אלי הבוטית בארגון. >
סעיף 1 לא עבד כמו שציפינו. הפצנו אורגנית בעזרת אנשים שהכרנו דרך קבוצות ווצאפ, פייסבוק, מפה לאוזן, הופעתי בכנס של IAC בפאנל על דייטינג, כל זה לא הביא מספיק אנשים. נרשמו כ200 איש סה"כ. רחוק ממה שרצינו. >
ואז יצאנו לדרך עם שיתוף הפעולה. אבל למה בעצם שארגון ישתף איתנו פעולה? בשיחה הראשונה שלי עם ראשת הארגון היא אמרה לי שכל הזמן פונים אליה צוותי אפליקציות לשיתופי פעולה כאלה, אבל היא תמיד אומרת לא. אז למה בכל זאת היא הסכימה? >
יש בקהילה צורך עז להשתדך בתוך הקהילה, וכשהיא עושה אירועי דייטינג, הם תמיד מלאים. הצעתי לה את האופציה לעשות את זה בסקייל. אבל בזה לא היה ייחוד. כל אפליקציית דייטינג שרצתה להשיק לקהילה יהודית הציעה לה את זה, וכאמור, היא תמיד סירבה. >
בגלל הפלטפורמה השיחתית, הצענו לה לייצר לה בוטית משלה, עם המסרים שלה ושל הארגון. ולא רק זה - הפכנו אותה ל"שדכנית על" בפלטפורמה. זה כבר ריגש אותה יותר :)
יצאנו עם זה לדרך בידיעה שיש כ10,000 איש חברים בארגון ותפוצה יותר רחבה מזה בסושיאל. אנחנו נותנים את המוצר, והיא את ההפצה. גם זה לא עבד כמו שציפינו. >
נכנסו לרשימת ההמתנה 700 איש. רק 200 מתוכם היו באמת מניו יורק. מתוכם 70 איש התחילו להתכתב עם אלי, ורק 40 סיימו לבנות פרופיל. ייאוש. למה נכשלנו?
1. לא צפינו שהתפוצה שלה תהיה הרבה יותר רחבה מניו יורק, והמוצר שלנו דורש מיקוד גיאוגרפי. לא צריך להסביר, נכון? בעצם, לא שלא צפינו. אני אדבר בלשון יחיד כי זו אחריותי - תכלס היו לי את הסימנים, אבל בחרתי להתעלם מהם כי נורא רציתי לצאת לפיילוט הזה וקיוויתי שיהיה טוב.
2. לא היינו מספיק חדים על תכנית השיווק. למעט החומרים הראשוניים שנתנו לה להפיץ כשנפתחה רשימת ההמתנה, לא הכנו תכנית הדוקה של מתי מפיצים מה, עם מסרים ועיצובים גרפיים מוכנים. מה שקרה בפועל זה שכשעלינו עם זה לאוויר, זה לא הופץ כמו שקיווינו. זו כמובן לא אשמתה, זה לגמרי עלינו.
כל מה שאנחנו רוצים שיקרה, אנחנו צריכים לתכנן ולקחת עליו אחריות ב100%, ולדייק לרמת התאריכים והשעה. אי אפשר פשוט לזרום ולראות מה קורה. כי אז דברים לא קורים.
3. לא נתנו לה מספיק כלים להתמודד עם שאלות שעלו אליה כל הזמן מהקהל שלה. זה הקשה עליה. 4. לא שמרנו את האנשים ברשימת ההמתנה "חמים". חלקם חיכו גם שבועיים מיום ההרשמה עד שקיבלו מאיתנו משהו. אז הגיוני שאיבדנו רבים מהם בדרך.
קרו גם דברים טובים בתוך הדבר הזה - פעם ראשונה שיוזרים אמריקאים נרשמו ועברו את כל הפלואו, קיבלנו המון פידבק, והחכמנו. היה לנו חשש שאמריקאים לא ישתפו אנשי קשר - והתבדינו. זה היה משמח.
נאמר לנו גם שלא צריך להסתכל על זה ככישלון, כי 700 אנשים ברשימת המתנה מתוך הקהל הצפוי זה יפה, זה מראה שיש צורך במה שאנחנו מציעים ואנחנו צריכים להגדיל את הtop of funnel ולהתחזק באיזורים האחרים של הfunnel. זה מעניין, אם כי לא נעשה עוד מהלך כזה בלי קהל סופר ממוקד גאוגרפית.
אבל מה שהיה היה, וצריך להסתכל קדימה. ואם הבנו שחייב מיקוד גיאוגרפי, אז אי אפשר להתעלם מזה יותר - צריך להשיק את אלי הבוטית בקמפוס. אז מפה לשם - כבר כמה שבועות שאנחנו עובדים עם צוות של 9 סטודנטים ב George Washington University בוושינגטון די סי, ואנחנו משיקים שם לקראת סוף מרץ.
בשבוע הבא דן ואני טסים לשם לחודש. נפגוש את הצוות, נתכונן לקראת ההשקה, ונהיה שם כמעט עד סוף הסמסטר. אנחנו משנים את כל המסרים, האתר, המוצר עובר מתיחת פנים רצינית ואנחנו מתרגשים. אין לנו מושג מה יהיה ואיך יהיה. אבל זה בטוח יהפוך מתישהו לעוד שרשור ארוך.
אזזזזזז מכירים אנשים שגרים בדי.סי? אנשים שלומדים בGWU? אשמח לכל קישור או חיבור, ואם מישהו מכם שם, דברו איתי, אני אהיה שם.
EliB

EliB

@Eli_Barbel
פעם הייתי אליאנה מעיינות, ואז הייתי אליאנה מציצנים והיום אני אלי הבוטית - הבוטית שמחפשת לכם אהבה במעגלים החברתיים שלכם https://t.co/zYPpTezs2s
Follow on Twitter
Missing some tweets in this thread? Or failed to load images or videos? You can try to .